Chytrý a hloupý bankomat


Osobně nechápu, co může být na bankomatu chytrého. Je to počítač, který zvenku vypadá jako... bankomat. Ale budiž. Tu a tam jsem potřeboval dát do banky hotovost. Pokaždé na jiný účet. Vystál jsem si frontu, poklábosil s pokladní, dostal potvrzení, přišla esemeska... a bylo to. Jenomže pokladna zmizela. Servilní slečna mi sdělila, že v rámci zlepšování služeb bude na pobočce nový chytrý bankomat, díky kterému bude všechno lepší, snazší. Ok.


Takže chytrý bankomat. Vypadá úplně stejně jako ten hloupý. Co ale umí je to, že z něj lze peníze loudit, i vkládat. Pominu-li delší frontu, nemožnost si s ním pokecat, má to pár docela zásadních nedostatků. Pokladní jsem řekl číslo účtu, na které chci peníze uložit. U chytrého bankomatu mohu pouze na ten účet, který je spárovaný s kartou. Docela hloupé omezení. Když byla bankovka stará, pokladní ji narovnala. Chytrý bankomat ji rovnou odmítne. Výsledek? Banka dosáhla svého. Zbavila se dalšího otravného zákazníka, který prudí s hotovostí.


Recent Posts

See All

Chytrý a hloupý výtah

Výtah je užitečným vynálezem. A co je zcela zásadní je to, že je snadno ovladatelný. Na jeho ovládání nejsou třeba žádné zkoušky, zvládne to malé dítě, penzista a ovládat se dá i během telefonování. T

​© 2009-2020 Concept 42, s r. o.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now